یک وقتی مرحوم آقای مطهری از من پرسیدند نظر شما راجع به مثنوی چیست، همین را گفتم. گفتم به نظر من مثنوی همین است که خودش گفته: و هو اصول اصول اصول الدین. ایشان گفت کاملاً درست است، من هم عقیده‌ام همین است.شعرا | ۲۵ شهریور ۱۳۸۷

معادله چند مجهولی جلال

• ترکیه داره میگه مولوی مال منه چون قبرش توی قونیه است.
  • دراویش و صوفیه هم میگن مولوی صوفی بوده چون چنتا شعر داره که شبیه نظرات ماست.
  • حالا ترکیه اومده پول داده به یه کارگردان ایرانی که سریال مولوی رو بسازه، به نظرتون ترکیه دنبال چیه؟
  • دولت هم اومده دیده همزمان با مجمع عمومی سازمان ملل چه مناسبتی هست که رسیده به تولد مولوی و بعد دیده آره ترکیه داره این کار رو می‌کنه گفته با یه تیر دو نشون می‌زنم: با تحریک مراجع جلوی این فیلم رو می‌گیرم و هم اینکه جلوی غصه خوردن و نگرانی مردم از حواشی مجمع رو کاهش میدم (چه دولت باهوشی داریم ما)
  • یه سری از علمای سنتی شیعه میگن مولوی نماد تصوف است؛ علمای طرفدار فلسفه و عرفان هم مولوی رو تایید و تحسین کرده اند.
  • یه سری روایاتی هم در رد تصوف در اسلام داریم.
  • یه عده مولوی را شیعه و عده ای او را عمری می دانند.
  • حالا شما جای یه مدیر فرهنگی باشی چه جوری در این شرایط تصمیم می‌گیری؟ اصلا شما جای حسن فتحی
  • به هر حال امروز 8 مهر سالروز تولد جلال الدین محمد بلخی هست (کما اینکه سه روز پیش هم روز تولد من بود) نتیجه اینکه معادله های چندمجهولی بچه های انسانی سخت تر از مال بچه های ریاضیه.

احساس مسئولیت آینده رو می‌سازه

دوگانگی ناممکن شده است

رهدار| اعتکاف جمعی سیار

مولوی ,هم ,یه ,رو ,ترکیه ,های ,شما جای ,بچه های ,مولوی رو ,همین است ,ترکیه داره

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پرسپولیس کلاس آموزش فتوشاپ تولیدی گلدان پلاستیکی دانش تجربی صنایع فلزی چکش وبلاگ تترا فرم سردار قاآنی بازی کلاچ نامحدود لوتوس